Przewiń do artykułu

Okna PCV AD i MD

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Kolejną cechą według której można klasyfikować okna jest sposób uszczelnienia połączeń styku płaszczyzny ramy ościeżnicy z ramą skrzydła. Ze względu na sposób uszczelnienia połączeń ram, dzielimy okna, na okna z uszczelnieniem środkowym „MD” (rzadkość) i okna bez uszczelnienia środkowego „AD” (powszechne).

Generalna różnica pomiędzy oknami typu AD i MD wynika z ilości uszczelek przylgowych, uszczelniających połączenie płaszczyzn ramy ościeżnicy i ramy skrzydła.

W oknach typu AD występują wyłącznie 2 uszczelki przylgowe, w oknach MD występują lub mogą występować aż 3 uszczelki przylgowe.

Najlepszą ilustracją różnic w wyglądzie okien AD i MD jest poniższa tabela.

PODZIAŁ OKIEN ZE WZGLĘDU NA SPOSÓB USZCZELNIENIA. OKNA AD i MD.

Okno z uszczelnieniem AD

OKNO TYPU „AD” BEZ USZCZELNIENIA ŚRODKOWEGO

Uszczelnienie „AD” ( Anschlag Dichtung ) jest to system uszczelnienia składający się wyłącznie z dwóch uszczelek przylgowych tzw. przylgi zewnętrznej i przylgi wewnętrznej

Okno z uszczelnieniem MD

OKNO TYPU „MD” Z USZCZELNIENIEM ŚRODKOWYM

Uszczelnienie „MD” ( Mittel Dichtung ) jest to system uszczelnienia składający się z trzech uszczelek przylgowych. Oprócz przylgi zewnętrznej i wewnętrznej występuje dodatkowe uszczelnienie w części środkowej styku ramy ościeżnicy i skrzydła okiennego.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?