Przewiń do artykułu

Miliard w… stowarzyszeniu!

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Parę dni temu otrzymaliśmy informację o powstaniu nowego branżowego stowarzyszenia. Nazwano je OSPO, co znaczy Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Okien. Organizację założyło i firmuje kilka sporych firm produkujących stolarkę otworową z PVC, drewna i aluminium oraz jeden z producentów systemów wentylacji jako „sponsor” strategiczny. Summa summarum jakby zebrać do kupy przychody ojców założycieli wyszedłby nam tytułowy miliard, a nawet gdyby jeszcze nie wyszedł, to szczerze życzymy, aby szybko do tej liczby dotarli. Zajrzeliśmy na stronę Stowarzyszenia, poczytaliśmy statut i na razie o nowej inicjatywie możemy powiedzieć, że wiadomo kto, wiadomo gdzie, utajniono za ile, a nie do końca jeszcze wiadomo jak i po co, ale mamy nadzieję, że to się szybko wyjaśni zgodnie ze złożonymi obietnicami. W swoim exposé założyciele deklarują, co następuje: „Wiemy, że przed nami dużo pracy, ale wierzymy, że - dzięki niej - branża okienna zyska.” Korzystając z okazji chcielibyśmy po cichutku poprosić, aby OSPO nie zapominało w swej branżowej działalności o zwykłych konsumentach, inwestorach i nabywcach okien. Oni też chcieliby coś zyskać, delikatnie przypominając, że ten miliard, a może i następny, to jakby nie spojrzeć z ich portfeli.

Nowej branżowej inicjatywie kibicujemy z pełną sympatią, bo czas był na nią najwyższy. Liczymy, że szybko okrzepnie z pożytkiem dla wszystkich uczestników rynku okiennego, a o jej sprawności i pożytku będą świadczyć fakty, a nie wylewana bez umiaru medialna wazelina.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?