Przewiń do artykułu

Panoramah! okna aluminiowe dla domów z wyobraźnią

ocena gwiazdki 5.00 / 5.00 - 5 głosów Oceń

Okna w naszych domach wykonane są z drewna, PVC lub aluminium, a w każdym z nich znajduje się mniejsza lub większa szyba zespolona. Ze względu na właściwości materiałów konstrukcje okienne podlegają wielu ograniczeniom wymiarowym, co wpływa na swobodę projektowania budynków. Ten konserwatywny schemat budowy okna został złamany między innymi za sprawą szwajcarskiego systemu cienkoramowych okien aluminiowych Panoramah!, dla których jedyną barierą w projektowaniu wydaje się być… wyobraźnia.

Aluminiowe okna cienkoramowe

Pierwsze systemy cienkoramowych aluminiowych okien i drzwi balkonowych pojawiły się mniej więcej dziesięć lat temu. U podstawy ich powstania leży śmiały pomysł producentów szyb zespolonych, aby maksymalnie wykorzystać właściwości materiałowe i konstrukcyjne szkła. Elementy aluminiowe służą jedynie do zapewnienia funkcji ruchu i przenoszenia sił pochodzących od ciężaru szyb stanowiących podstawę konstrukcji okiennych. W ten sposób złamano istotną barierę w projektowaniu budynków, którą stanowiły technologiczne ograniczenia wymiarów okien i drzwi balkonowych wynikające ze stosowania kształtowników drewnianych, aluminiowych lub PVC. Jednym z pierwszych systemów cienkoramowych okien aluminiowych był szwajcarski Panoramah!. Możliwości techniczne i piękno tych oryginalnych rozwiązań przedstawiliśmy czytelnikom w artykule „Cienkoramowe okna aluminiowe panoramah!® - czysta magia”.

Cienkoramowe okna aluminiowe Panoramah! Ekspozycja firmy Team-Plast na targach Warsaw Build
Cienkoramowe okna aluminiowe Panoramah! Ekspozycja firmy Team-Plast na targach Warsaw Build

Wejdź do świata Panaroamah!

W świecie techniki okiennej najlepszy artykuł, film, czy prezentacja nigdy całkowicie nie zastąpią możliwości spotkania się i zobaczenia konstrukcji w… naturze. Do niedawna o systemach aluminiowych okien cienkoramowych wiedzieli w Polsce nieliczni architekci i wykonawcy bywający na zagranicznych imprezach targowych.

Pisano o nich i mówiono jakby ukradkiem, jak o skrzyżowaniu fortu Knox z tajemnicą państwową. Wielka szkoda, bo to produkt wyjątkowy, zaawansowany technologicznie i bajkowo uroczy, gdy tylko tak zapragniemy. Sytuacja zdaje się zmieniać i nabierać rumieńców od czasu, gdy firma Team-Plast Sp. z o.o. została przedstawicielem firmy Unlimited Perspective SA oraz wyłącznym dystrybutorem systemu Panoramah! w Polsce.

O niebywałych możliwościach drzemiących w cienkoramowych konstrukcjach okiennych mogli przekonać się odwiedzający tegoroczne targi Warsaw Build w Nadarzynie. Po raz pierwszy w Polsce pokazano inwestorom i architektom system Panoramah! z bliska, można było otwierać, zamykać, podglądać, dziwić się i zachwycać. Ręczne manewrowanie przesuwnymi drzwiami tarasowymi o wysokości 6 metrów, to nie lada gratka. Zobaczcie sami!

Efektowny pokaz możliwości cienkoramowych okien i drzwi Panoramah! na targach Warsaw Build nie był jednorazowy. Firma Team-Plast Sp. z o.o. zapewnia, że wszystkie konstrukcje zostaną przeniesione do siedziby firmy, gdzie już niedługo będzie mógł je zobaczyć każdy zainteresowany. Wejście do świata Panoramah!, do świata wyobraźni i pięknej architektury znajduje się teraz w Stradomi Wierzchniej.

OKNOTEST.PL

Stradomia Wierzchnia 88a
56-500 Syców
Polska dolnośląskie

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?