Szukaj w Oknotest.pl

reklama

FIX - montaż narożnych drzwi balkonowych HST

Wrzesień 2016 · FIXOKNA

Tak się złożyło, że ostatnimi czasy często chwytaliśmy okna… „za rogi”. Kto zagląda na naszą stronę mógł zobaczyć, jak KOMFORT z Radomia montuje „antywłamaniowo” narożne okna Vetrex ProSafe na klasycznym słupku kątowym 90° albo, jak MULTIKO z Bielska Białej stawia szklany narożnik, (glass corner) ze szkłem łączonym „na step”. Kolejna relacja dotyczy montażu narożnikowych drzwi balkonowych unoszono-przesuwnych HST, wykonanego przez firmę FIX z Wrocławia.

Montaż… poza schematami

To drugi przypadek w historii vortalu, gdy piszemy o konstrukcjach okiennych wykonanych z aluminium, ale montaż narożnych drzwi balkonowych unoszono-przesuwnych HST nie zdarza się codziennie. Trudno nie skorzystać z okazji do obejrzenia, jak firma uczestnicząca w programie rekomendacji montuje konstrukcję pod względem technicznym daleko wybiegającą poza znane i powszechnie stosowane schematy drzwi balkonowych HST z PVC-U.

reklama

Montaż narożnego HST z aluminium, to zadanie tym bardziej ciekawe i intrygujące, że ostateczne złożenie konstrukcji następuje dopiero na placu budowy. Ekipa monterska musi posiadać zatem nie tylko najwyższe kompetencje montażowe, ale również spore umiejętności przynależne pracownikom produkcyjnym wytwarzającym aluminiowe konstrukcje okienne.

1. Ościeże narożnych drzwi balkonowych unoszono-przesuwnych HST w budynku jednorodzinnym
Ościeże narożnych drzwi balkonowych unoszono-przesuwnych HST w budynku jednorodzinnym

Kiedy na jednej budowie spotyka się konstrukcję i ekipę monterską, które wyrywają się poza utarte schematy, śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z montażem… poza schematami.

Podwalina

FIX lubi zaskakiwać, szczególnie w zakresie doboru materiałów montażowych. Tym razem mieliśmy okazję ujrzeć praktyczne zastosowanie podwaliny PHS1KT Klinaryt, którą wykorzystano do podparcia progów aluminiowych drzwi balkonowych HST wykonanych w oparciu o system kształtowników Aluprof.

2. Podwalina PHS1KT Klinaryt – podparcie progu drzwi balkonowych HST
Podwalina PHS1KT Klinaryt – podparcie progu drzwi balkonowych HST
2. Podwalina PHS1KT Klinaryt – podparcie progu drzwi balkonowych HST
Podwalina PHS1KT Klinaryt – podparcie progu drzwi balkonowych HST

Podwalina PHS1KT Klinaryt wykonana jest ze styropianu, który ze względu na naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym można klasyfikować do grupy EPS 70. Kształt podwaliny jest każdorazowo dostosowany i dopasowany do konstrukcji progu drzwi balkonowych. Umożliwia to i ułatwia zapewnienie właściwej szczelności połączenia konstrukcji okiennej z podwaliną i ościeżem. Produkt wydaje się być ciekawą alternatywą dla powszechnie stosowanych podczas montażu drzwi balkonowych HST wykonywanych z kształtowników PVC systemowych poszerzeń.

Efektowność i efektywność

reklama

Drzwi balkonowe unoszono-przesuwne HST, to konstrukcje zyskujące popularność wśród polskich inwestorów. Jeżeli jednym z ich oczekiwań jest efektowność rozwiązania, taki wybór nie budzi najmniejszego zdziwienia. Jeżeli efektowności towarzyszyć ma efektywność, to koniecznym wydaje się przypomnienie, że wykonanie i montaż konstrukcji warto, a nawet należy powierzyć firmie, która dysponuje odpowiednią wiedzą techniczną i umiejętnościami.

Narożne drzwi balkonowe unoszono-przesuwne HST
Narożne drzwi balkonowe unoszono-przesuwne HST
Narożne drzwi balkonowe unoszono-przesuwne HST
Narożne drzwi balkonowe unoszono-przesuwne HST
Narożne drzwi balkonowe unoszono-przesuwne HST
Narożne drzwi balkonowe unoszono-przesuwne HST

Zanim podejmie się decyzję o zakupie narożnych drzwi balkonowych HST warto wcześniej także przeanalizować poziom obciążenia wiatrem budynku i konstrukcji. Okna narożne, narażone są na oddziaływanie wyższych wartości ciśnienia prędkości wiatru niż pozostałe pionowe konstrukcje okienne o czym wielu inwestorów zdaje się zapominać, niesłusznie przedkładając efektowność nad efektywność.

C'est la vie

Jak zwykle w przypadku relacji z ciekawego montażu okien lub drzwi balkonowych zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia krótkiego filmu, który lepiej ilustruje poszczególne etapy i sposób wykonania robót. Jak zwykle prosimy, darujcie jakość materiału, ale tak wygląda montaż okien bez picu i dubli.

Mamy nadzieję, że czytelnicy wybaczą nam też tę chwilową zmianę zainteresowań i relację z montażu konstrukcji wykonanej z aluminium. Coraz częściej jednak zdarza się, że na jednej budowie montuje się okna i drzwi balkonowe wykonywane z różnych materiałów. To konsekwencja aktualnej mody na „duże przeszklenia”. Nie zdziwcie się więc, jak na stronie oknotest.pl zobaczycie kiedyś również montaż okien drewnianych albo drewniano-aluminiowych. C'est la vie.

OKNOTEST.PL

Oknotest.pl 2016-09-12 00:00:00 aktualizacja: 2021-02-23 14:02:53


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024