Szukaj w Oknotest.pl

reklama

WINDMAR - prawidłowy montaż dla wszystkich

Maj 2022 · WINDMAR

Każdy montaż okien musi być ciepły, szczelny na przenikanie powietrza i wodoszczelny, bo tylko wtedy może być uznany za wykonany prawidłowo. Nie ważne, czy budynek jest duży, czy mały. Nie ważne, czy powstaje w górach, nad morzem, czy w środku Polski. Każdy dom zasługuje na prawidłowy montaż okien. Firma WINDMAR z Tczewa wie o tym doskonale nie od dzisiaj.

Jak osiągnąć wszystkie podstawowe cele montując okna w niewielkim budynku jednorodzinnym możecie zobaczyć w filmie, który powstał podczas montażu okien wykonanego przez firmę WINDMAR z Tczewa.

Relacja, to ilustracja i przykład synergii działań doskonale przygotowanego inwestora oraz wykonawcy, który zmierza do celu przy użyciu prostych i ekonomicznie uzasadnionych środków. Z jednej strony mamy rewelacyjnie przygotowany plac budowy i otwory, które wręcz zapraszają do prawidłowego montażu okien. Z drugiej, wykonawstwo bez udziwnień, klasyczne „ciepłe parapety”, mocowanie na śruby ramowe z dbałością o detale wykonania, termoizolację z pianki PUR oraz uszczelnienie zewnętrzne i wewnętrzne przy użyciu kombinacji folii i powłok uszczelniających. Całość skutecznie i w rozsądnych kosztach.

Małe domy, duże wymagania

Wykonawcy robót montażowych lubią chwalić się spektakularnymi realizacjami. Wielkoformatowe przeszklenia, nowoczesny sprzęt, zaawansowane technologie. To może robić wrażenie na inwestorach, ale to osiągnięcia jednostkowe w skali budownictwa jednorodzinnego. Na palcach jednej ręki dałoby się policzyć firmy, które realizują tego typu zadania z dużą częstotliwością. Montażowa codzienność, to tysiące, dziesiątki tysięcy niewielkich domów jednorodzinnych wznoszonych systemem gospodarczym. To właśnie na takich budowach prawidłowy montaż okien powinien być stosowany zawsze i bez wyjątku.

Czy jest jakaś różnica co do zasad montażu stosowanych przy wykonywaniu robót montażowych w okazałej rezydencji i małym domu jednorodzinnym? Nie ma żadnej. Cele oraz rezultaty montażu w obu przypadkach powinny być dokładnie takie same.

Prawidłowy montaż okien zawsze musi zapewnić:

  1. Przeniesienie przez połączenia mechaniczne z okna na mur konstrukcyjny, sił pochodzących od obciążeń powodowanych przez dodatnie i ujemne ciśnienia prędkości wiatru o wartości projektowej, właściwe dla strefy obciążenia wiatrem, kategorii terenu i wysokości wbudowania konstrukcji okiennej.
  2. Przeniesienie przez klocki podporowe albo podwaliny pod progami okien i drzwi balkonowych na mur konstrukcyjny, sił pochodzących od obciążeń powodowanych przez ciężar konstrukcji okiennej oraz dodatkowych obciążeń eksploatacyjnych powodowanych przez użytkownika.
  3. Uzyskanie wodoszczelności połączeń okien z ościeżami przez co należy rozumieć uniemożliwienie przenikania wody opadowej do wnętrza budynku podczas zacinającego deszczu w przypadku oddziaływania na połączenia dodatnich i ujemnych ciśnień prędkości wiatru o określonej wartości.
  4. Uzyskanie pełnej szczelności na przenikanie powietrza przez połączenie okien z ościeżami przez co należy rozumieć ustaloną wartość współczynnika infiltracji „a” w przypadku oddziaływania na połączenia dodatnich i ujemnych ciśnień prędkości wiatru o określonej wartości.
  5. Uzyskanie na wewnętrznej powierzchni połączeń okien z ościeżami temperatury zapobiegającej występowaniu kondensacji pary wodnej umożliwiającej rozwój grzybów pleśniowych.

Efekt finalny

Prawidłowo zamontowane okna i drzwi balkonowe w domu jednorodzinnym - Windmar Okna Pomorza
Prawidłowo zamontowane okna i drzwi balkonowe w domu jednorodzinnym - Windmar Okna Pomorza
Prawidłowo zamontowane okna i drzwi balkonowe w domu jednorodzinnym - Windmar Okna Pomorza

Montażowi pozytywiści

Podstawowa teza filozoficznego pozytywizmu głosi, że jedyną pewną wiedzą jest wiedza naukowa, która może być zdobyta tylko dzięki pozytywnej weryfikacji teorii za pomocą metody empirycznej, doświadczenia, eksperymentu, obserwacji. Firma WINDMAR z doskonałym skutkiem przeniosła taki sposób postępowania w świat montażu okien. Chociaż się z tym nie obnosi, warto wiedzieć, że jako pierwsza w Polsce, dziesięć lat temu, dokładnie 20 listopada 2012 roku, z powodzeniem zastosowała na budowie system montażu w warstwie ocieplenia MOWO.

Pięć lat temu w dniu 02 czerwca 2017 roku, jako pierwsza w Polsce poddała jakość usług montażowych dobrowolnej zewnętrznej ocenie zlecając jednostce notyfikowanej, Mobilnemu Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha zbadanie szczelności na przenikanie powietrza i wodoszczelności połączeń okien z ościeżami na placu budowy.

W ciągu ostatnich 5 lat takie badanie powtórzyła już trzykrotnie, zawsze z doskonałym rezultatem. Od 01 października 2017 WINDMAR należy do nielicznego grona firm, które mogą pochwalić się posiadaniem montażowej rekomendacji portalu Oknotest.pl, a niełatwo ją zdobyć i utrzymać.

Wszystko, co można wyczytać w instrukcjach i źródłach aktualnej wiedzy technicznej zostało przez firmę z Tczewa sprawdzone w praktyce, zbadane na placu budowy oraz podlega ciągłej weryfikacji i obserwacji w celu zapewnienia powtarzalności wysokiej jakości wykonania usług montażu okien. Tę powtarzalność w jakości trzeba chwalić najbardziej, bo wtedy nie ważne, czy dom jest duży, czy mały. Nie ważne, czy powstaje w górach, nad morzem, czy w środku Polski. Każdy dom zasługuje na prawidłowy montaż okien, bo to jest… Twój dom.

Firma WINDMAR, to wie i rozumie, dlatego proponuje prawidłowy montaż okien zawsze, wszędzie, dla wszystkich. Kto chce sprawdzić, powinien zajrzeć do salonów sprzedaży w Tczewie przy ul. Obrońców Tczewa 6 albo w Chwaszczynie, przy ul. Gdyńskiej 103. Naszym zdaniem, warto!

OKNOTEST.PL

Oknotest.pl 2022-05-10 00:00:00 aktualizacja: 2022-05-10 12:25:02


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024