Przewiń do artykułu

Ciepło pod specjalnym nadzorem - Schüco Corona SI 82+

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

W dobie certyfikacji energetycznej obiektów budowlanych, energooszczędność budynku może stanowić o podniesieniu jego wartości rynkowej. W projektowaniu i wykonawstwie budynków spełniających wymagania norm należy używać sprawdzonych komponentów, takich jak termoizolacyjne okna i drzwi balkonowe z PCV produkowane z kształtowników systemu firmy Schüco.

Schüco Corona SI 82+
Schüco Corona SI 82+

Rozpoczynając budowę wymarzonego domu, który według założeń projektowych ma ograniczać straty energii i generować oszczędności, stajemy przed wyborem odpowiednich materiałów, w tym przegród zewnętrznych. Nawet przy najlepiej termoizolowanych ścianach, źle dobrana stolarka okienna i drzwiowa, pozostanie przyczyną niepożądanych strat energii cieplnej. Przystępując do analizy ofert koniecznie powinniśmy zwrócić baczną uwagę na konkretne właściwości okna, podawane przez producenta. Dopuszczalna maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła dla okien wynikająca z obowiązujących przepisów (Uw=1,7-1,8 W/m2K) z pewnością nie spełnia wymagań stawianych budownictwu energooszczędnemu i pasywnemu. W dbałości o wysokie standardy energooszczędności w budownictwie, firma Schüco opatentowała technologię produkcji kształtowników okiennych z koekstrudowanymi wzmocnieniami aluminiowymi. W wyniku prac nad tym rozwiązaniem powstał system profili okiennych z wysokoudarowego PCV o najwyższej izolacyjności cieplnej, odpowiadający wymaganiom zarówno budownictwa pasywnego jak i energooszczędnego - Schüco Corona SI 82+.

Z dedykacją dla śmiałych projektów

Schüco Corona SI 82+
Schüco Corona SI 82+

Dzięki ośmiu komorom izolacyjnym bez mostków termicznych, co jest możliwe, między innymi dzięki technologii łączenia PCV z aluminium system profili okiennych Schüco Corona SI 82+ umożliwia uzyskanie dodatkowej doskonałej ochrony cieplnej budynków. System uszczelnienia środkowego (MD), czyli potrójna płaszczyzna uszczelnień skutecznie uniemożliwia przenikanie do wnętrza pomieszczeń zimnego powietrza w okresie zimowym, nawet przy silnych wiatrach. W testach zimowych powierzchnia wewnętrznej strony profilu utrzymuje temperaturę 18°C przy zewnętrznej temperaturze -5°C. Jednocześnie zbadana wartość współczynnika przenikania ciepła dla przykładowego okna o wymiarach 1230mm x 1480mm, przy zastosowaniu szyby o współczynniku Ug=0,6 W/m2K osiąga wartość Uw = 0,84 W/m2K. Przy zastosowaniu dostępnych już na rynku szyb o lepszych parametrach przenikalności cieplnej, ostateczny współczynnik przenikania ciepła okna może być jeszcze korzystniejszy. Uzyskując certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego z Darmstadt, system profili okiennych Schüco Corona SI 82+ posiadł wspaniałą rekomendację nie tylko dla budownictwa energooszczędnego, ale przede wszystkim dynamicznie rozwijającego się na świecie budownictwa pasywnego. Z każdym rokiem na świecie realizuje się coraz więcej takich projektów, a Polska nie jest pod tym względem wyjątkiem. Na polskim gruncie z powodzeniem przyjęły się domy hybrydowe oraz wysoko energooszczędne, a dynamika powstających i wykonywanych z powodzeniem już dzisiaj projektów domów pasywnych jest doprawdy imponująca. Oprócz stolarki okiennej i drzwiowej o najlepszych parametrach przenikalności cieplnej warunkiem nieodzownym dla energooszczędnego sukcesu całego budynku jest jego właściwe nasłonecznienie, umożliwiające maksymalne wykorzystanie pasywnych zysków energii powstających z właściwego wykorzystania potencjału odnawialnej energii słonecznej.

Szerokie perspektywy projektowe

Wysoka izolacyjność cieplna profili wynika na ogół ze zwiększania ich szerokości, a to z kolei ogranicza powierzchnię przeszkleń, a więc także dostęp do wnętrza pomieszczeń naturalnego światła. System Schüco Corona SI 82+ charakteryzuje się zoptymalizowaną, niewielką, widoczną szerokością profili głównych i szczeblin, zapewniając maksymalne oświetlenie wnętrz. Dodatkową zaletą profili jest możliwość wykonywania niezbędnych otworów odwodnienia ramy ościeżnicy w wersji prostej bądź ukrytej. Nowoczesna konstrukcja i architektura ćwierćzlicowanej ramy skrzydła z efektywnym zaokrągleniem może się stać atrakcyjną ozdobą niejednej elewacji. Do produkcji okien z profili Schüco Corona SI 82+ można wykorzystywać wszelkie dostępne systemy okuć obwiedniowych, a bogaty wybór kolorów oraz efektów dekoracyjnych z pewnością pomoże ożywić wygląd wymarzonego domu.

Tekst www.schüco.pl

Opracowanie redakcji.

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?