Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Okna PCV. Rysa na szkle? Nie ma problemu!!!

Październik 2009

Okna PCV to dość delikatny materiał budowlany. Po montażu stolarki, a w szczególności po zakończeniu wszelkich prac związanych z nakładaniem tynków wewnętrznych i zewnętrznych oraz malowaniu i późniejszym starannym umyciu okien okazuje się bardzo często, że na szybach widoczne są uszkodzenia w postaci długich włosowatych rys. Jak to w życiu bywa ojców sukcesu jest wielu, porażka jest sierotą. Rysy są, winnych ich powstania nie ma i co tu zrobić? Reklamacja szkła? W 9 na 10 przypadków nie zostanie uwzględniona, ze względu na fakt, że rysy odkryte zostały nie w momencie dostawy czy też montażu okien, a po zakończeniu robót budowlanych.

Jednakże niezależnie od faktu czy reklamacja będzie skuteczna, jedynym powszechnie stosowanym do tej pory środkiem na usuwanie rys ze szkła, była wymiana uszkodzonych pakietów szyb zespolonych na nowe. Wymiana szyby zespolonej w oknie z PCV nie jest sprawą szczególnie skomplikowaną, ale i tak wiąże się z określonymi wcale nie małymi kosztami.

reklama

Coraz częściej zamawiane przez nabywców okna wyposażone są w pakiety szyb specjalnych. Szkło hartowane, antywłamaniowe, dźwiękochłonne, w zależności od jego klasy może kosztować kilkaset złotych za 1 m2.

Trzeba nową szybę wykonać ( koszt nowej szyby), wielokrotnie przetransportować (producent szkła - producent okien - ekipa montażowa - plac budowy) i zamontować ( robocizna). Do tego mogą dojść koszty kar z tytułu opóźnień w wykonaniu umów (kary umowne z tytułu nie wykonania lub nienależytego wykonania zobowiązań). W sumie z powodu jednej rysy na szkle koszty naprawy można czasem liczyć w setkach lub nawet tysiącach złotych.

Z pewnością producenci szyb zespolonych mieli sposoby na usuwanie rys ze szkła. Rzadko one jednak były stosowane u finalnego odbiorcy stolarki. Może nawet nigdy. Zasada była prosta.

Rysa - wymiana szyby.

reklama

System do usuwania zarysowań GForce(TM) firmy GlasWeld może zmienić podejście do uszkodzonych szyb. Przenośny, łatwy w użyciu system GForce(TM) jest gotowy do użycia w przeciągu minuty i w większości przypadków szybko usuwa uszkodzenie na miejscu.

Podstawowe zalety systemu?

Łatwy w użyciu, przenośny system może być wykorzystany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków

Rysa na szkle. Usuwanie rys ze szkła
Rysa na szkle. Usuwanie rys ze szkła
Rysa na szkle. Usuwanie rys ze szkła
Rysa na szkle. Usuwanie rys ze szkła

System GForce(TM) można zastosować na wszystkich rodzajach szyb: szyby hartowane, półhartowane, laminowane (przednie szyby samochodowe), kuloodporne, izolacyjne, szyby gięte, zwierciadła.

Usuwa wszystkie rodzaje zarysowań, nawet głębokie, bez zniekształcania powierzchni.

System nie wykorzystuje środków ścierających takich jak tlenek ceru, nie powodując powstawania płytkich wgłębień i odkształceń, które są widoczne pod pewnymi kątami. Obszar ścierania jest dokładnie czyszczony. Usuwane są wszystkie obce materiały. Specjalne pasty są aplikowane na uszkodzony obszar przy użyciu sprzętu polerującego.

reklama

Proces polerowania wywołuje tarcie i co za tym idzie, powstawanie ciepła, dzięki któremu zachodzą reakcje chemicznych pomiędzy składnikami pasty a szkłem. Cząsteczki szkła są zbierane z powierzchni wypełniając każde zarysowanie. Po oczyszczeniu naprawionego obszaru nie można rozpoznać, że w tym miejscu było uszkodzenie.

System do usuwania zarysowań GlasWeld jest jedyną technologią usuwającą zarysowania, która spełnia wymogi Brytyjskiego Instytutu Norm (BSI) oraz Amerykańskiego Narodowego Instytutu Norm (ANSI) dotyczące napraw szyb przednich bez odkształceń.

Certyfikat Gforce
Certyfikat Gforce
Certyfikat Gforce
Certyfikat Gforce

Przedstawiamy Państwu ten materiał, gdyż możliwość dokonania naprawy szkła, na placu budowy wydaje się być ciekawą alternatywą dla dotychczas stosowanej wymiany uszkodzonych pakietów szyb. Szczególnie jeśli od siedziby wykonawcy dzielą plac budowy dziesiątki, a nawet setki kilometrów lub jeśli Waszą reklamację odrzucono albo załatwia się ją miesiącami.

OKNOTEST.PL

Oknotest.pl 2009-10-19 00:00:00 aktualizacja: 2021-03-05 14:14:16


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024